X OGÓLNOPOLSKI KONKURS KAMERALNY dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia

Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33

22.03.2023

Katedra Kameralistyki organizuje X OGÓLNOPOLSKI  KONKURS KAMERALNY dla uczniów szkół muzycznych  I i II stopnia.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Konkurs przeznaczony jest dla duetów fortepianowych, duetów instrumentalnych (fortepian plus dowolny instrument) oraz - tylko w najstarszej grupie wiekowej - duetów wokalno – instrumentalnych (głos plus fortepian).

Konkursu dopuszcza dużą dowolność i elastyczność w indywidualnym wyborze repertuaru. Pedagogom pozostawiamy wybór programu najbardziej odpowiadającego możliwościom i zainteresowaniom poszczególnych duetów.

Celem nadrzędnym Konkursu jest przede wszystkim radość ze wspólnego muzykowania,  zachęcanie uczniów do wykonywania muzyki kameralnej, uwrażliwianie młodych artystów na piękno wspólnego grania i rozwijanie umiejętności słuchania siebie nawzajem.

Zgłoszenia do 3 lutego 2023 r.