Treść podstrony

Muzyczna Akademia Seniora 2023/2024

Uprzejmie informujemy, że ze względu na wyczerpanie puli miejsc zakończyliśmy zapisy na zajęcia Muzycznej Akademii Seniora. Zainteresowanych zapraszamy w kolejnym roku akademickim.

Inauguracja Roku Akademickiego odbędzie się 14 października 2023 r. o godz. 10.30 w Sali koncertowej.

Zajęcia prowadzone w ramach Muzycznej Akademii Seniora przeznaczone są dla wszystkich dorosłych, bez ograniczeń wiekowych. W programie Akademii Seniora znajdują się cykle wykładów
i ćwiczeń. Zajęcia odbywać się będą w wybrane soboty, w godz. 11.00 – 14.00.

UWAGA! WPROWADZILIŚMY NOWY HARMONOGRAM. PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z TERMINAMI SPOTKAŃ:

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Klauzula RODO dla słuchaczy MAS

WYKŁADY

Świat instrumentów. Cykl ten zapozna słuchaczy z różnymi instrumentami – ich skalą, budową, historią, sposobami artykulacji, cechami charakterystycznymi. Wykłady będą miały postać prelekcji ilustrowanej muzyką.

Arkana muzyki. Cykl ten pozwoli wniknąć w podstawy muzyki. W przystępny sposób przybliży techniczne i estetyczne wymiary sztuki dźwięków.

ĆWICZENIA

Śpiewnik domowy.Celem tych warsztatów jest przywrócenie zwyczaju domowego, amatorskiego muzykowania. Śpiewanie starych i nowych pieśni towarzyskich ma też ważny aspekt integracyjny.

Taniec i ruch. Wypróbowane i świetnie sprawdzające się ćwiczenia ruchowe nadają się dla ludzi w każdym wieku. Łączenie muzyki i ruchu należy do podstawowych sposobów ekspresji ludzkiej, wpływających pozytywnie na ducha i na ciało.

Muzykoterapia. Przedstawione zostaną techniki muzykoterapeutyczne oraz wyniki badań związanych z wpływem muzyki na funkcjonowanie człowieka.