XIII Polsko-Węgierskie Seminarium Kodályowskie
Miejsce - szczegóły poniżej
niedziela
30 czerwca 2013

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Zakład Edukacji Muzycznej
Stowarzyszenie im. Zoltána Kodálya w Polsce
mają przyjemność zaprosić na
XIII Polsko-Węgierskie Seminarium Kodályowskie,
które odbędzie się w dniach 30 czerwca - 7 lipca br.

XIII Polsko-Węgierskie Seminarium Kodályowskie
jest kontynuacją zadań i celów wytyczonych na przestrzeni ponad 30 lat działalności ruchu kodályowskiego w Polsce. Jego zakres obejmuje całość koncepcji edukacji muzycznej Zoltána Kodálya – wybitnego węgierskiego kompozytora, etnomuzykologa i pedagoga, widzianej przez pryzmat: wartości muzycznych i dydaktycznych, recepcji w świecie i polskich osiągnięć.
XIII Seminarium skupia się na szkoleniu młodej kadry pedagogów muzyki pracujących przede wszystkim w szkołach muzycznych, nie wykluczając nauczycieli muzyki innych typów szkół i placówek muzycznych, studentów w zastosowaniu podstawowych treści tej koncepcji, do których należą: traktowanie śpiewu jako podstawowej formy edukacji muzycznej, kształcenie słuchu metodą relatywną, sięgnięcie do muzyki ludowej szczególnie we wczesnej edukacji muzycznej dziecka, kontakt z wartościową muzyką.
Ponadto Seminarium jest miejscem do zaprezentowania polskich osiągnięć w zakresie prac artystycznych, naukowych, pedagogicznych w tym prac obejmujących polską adaptację tej metody. Wykłady i warsztaty prowadzą pedagodzy z Instytutu Pedagogicznego Zoltána Kodálya w Kecskémet na Węgrzech oraz nauczyciele akademiccy, m.in. prof. dr hab. Katarzyna Dadak-Kozicka (UMFC); dr hab. Anna Waluga (AM Katowice); dr Barbara Stencel (AM Katowice); dr Dominika Lenska (AM Katowice).

Zaproszenie na Seminarium
Plan zajęć
Formularz zgłoszeniowy

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Deklaracja dostępności