Biografie

Konopelska Małgorzata, st. wykł.

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Marii Kubień-Uszokowej.

Działalność pedagogiczna i artystyczną rozpoczęła na Wydziale Wokalnym katowickiej Uczelni jeszcze w okresie studiów.

Po ukończeniu studiów związała się z muzycznym środowiskiem Częstochowy, gdzie oprócz pracy w Państwowej Szkole Muzycznej II st. (kierownik sekcji fortepianu) aktywnie uczestniczyła w życiu koncertowym występując w triu fortepianowym.

Od roku 1988 pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalnym (obecnie Wokalno-Instrumentalnym) w charakterze pianisty oraz nauczyciela fortepianu. Przez wszystkie lata pracy specjalizowała się szczególnie w kameralistyce wokalnej. Występowała również z instrumentalistami (skrzypce, wiolonczela, kontrabas), towarzysząc im na licznych koncertach i konkursach w kraju i za granicą.

Na koncertach cyklicznych, związanych z Dniami Muzyki Wokalnej organizowanymi przez Akademię Muzyczną stale występowała wspólnie z profesor Krystyną Bożek-Słobodnik.


Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Deklaracja dostępności