Treść podstrony

Koncert Fundacji Pro Muzyka Nowa

Sala Koncertowa

16.10.2025 19:00

Fundacja Pro Muzyka Nowa zaprasza na
Koncert Pro Melodia Nowa 
wystąpi:
Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti 
pod dyrekcją Macieja Tomasiewicza 

W programie: 
Przemysław Scheller – "Dziewczynka z zapałkami” 
Edith Canat de Chizy – "Siloël" (polskie prawykonanie) 
Kaiya Saariaho – "Terra Memoria" (polskie prawykonanie) 
Przemysław Scheller – "Apophasis” (prawykonanie) 

Zamówienie kompozycji „Apophasis” Przemysława Schellera przez Fundację Pro Muzyka Nowa zostało wsparte przez Fundację Muzyczną Ernsta von Siemensa.
Partnerem wydarzenia jest Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu Mikrogranty.

We współczesnym pejzażu dźwiękowym melodia nie traci znaczenia, choć przybiera nieoczywiste formy. Bywa ukryta, rozproszona, istnieje w półcieniach, wymagając od słuchacza szczególnej uważności. Niekiedy nie jest dana wprost, ale przemyka między dźwiękami, jak echo dawnych tradycji, które nie mogą zostać mechanicznie powielone. Nowa melodia musi szukać własnych ścieżek – nie tyle rywalizując z przeszłością, co konfrontując się z nią poprzez odmienny sposób słuchania i komponowania.

Koncert Pro Melodia Nowa zaprasza do odkrywania tych niejednoznacznych oblicz melodii – od jej ukrytych emanacji po intensywne, emocjonalne wyznania. To propozycja podróży, w której pytanie o „nową melodię” staje się pytaniem o nas samych i o to, jak dziś chcemy słuchać muzyki.


PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMIN SAL KONCERTOWYCH

 

REZERWACJA WEJŚCIÓWEK

Wydarzenia

Zobacz wszystkie
Rezerwacja

Koncert Fundacji Pro Muzyka Nowa

wolnych miejsc: 331 / 480

Rezerwuj miejsca