Ogólna informacja dla studentów - Biuro spraw studenckich, udogodnienia dla studentów, programy międzynarodowe

Biuro spraw studenckich

Na stronie Biura karier znajdują się informacje o Studenckim Biurze Koncertowym, oferty pracy dla studentów i absolwentów oraz materiały promocyjne dotyczące kursów, konkursów i festiwali muzycznych.

Dodatkowych informacji na temat Biura Karier udziela Dział Nauki i Nauczania.

Udogodnienia dla studentów

Sale do ćwiczeń

Dla studentów Akademii Muzycznej istnieje możliwość korzystania z sal do ćwiczeń.

Biblioteka Główna Akademii Muzycznej

Biblioteka Główna Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach jest najstarszą i największą biblioteką muzyczną na Górnym Śląsku.

Aktualnie zbiory Biblioteki liczą 140 tys. woluminów, w tym nuty, książki, czasopisma, starodruki, rękopisy, dokumenty życia muzycznego i dokumenty dźwiękowe.

Więcej informacji o Bibliotece

Programy międzynarodowe

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Konserwatoriów, Akademii Muzycznych, Wyższych Szkół Muzycznych (AEC).

Informacje na temat programu Erasmus