Odszedł prof. Joachim Pichura

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. Joachima Pichury - akordeonisty, byłego rektora Akademii.

Studia muzyczne w PWSM w Warszawie ukończył w 1968 roku. W tym samym roku podjął pracę na Wydziale Instrumentalnym PWSM w Katowicach. W latach 1982-87 pełnił funkcję prorektora, a następnie (1987-90) rektora tej uczelni.

Był laureatem konkursów akordeonowych solistycznych i kameralnych. Prowadził intensywną działalność koncertową w kraju oraz we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Finlandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Czechach, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, Słowacji i Bułgarii. W latach 2001-2015 był członkiem prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej i przewodniczącym Zespołu Sztuki.

Wielu jego studentów otrzymało nagrody na konkursach. Wśród nich są: Franciszek Prus, Bogdan Precz, Marek Andrysek, Zdzisław Bulski, Daniel Lis, Piotr Chołołowicz, Marcin Wyrostek.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 19 kwietnia 2024 o godz. 11.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach - Koszutce po czym urna z prochami zostanie odprowadzona na cmentarz Bonifratrów w Bogucicach.