Koncert Jubileuszowy prof. Leona Markiewicza

zaprasza na:

KONCERT JUBILEUSZOWY z okazji 95. URODZIN PROF. LEONA MARKIEWICZA

wystąpią:

Iga Eckert oraz Dziecięcy zespół kameralny Canto d'Oro z ZPSM im. W. Kilara w Katowicach

fortepian - Grzegorz Głowacki

Adam Mokrus i Katarzyna Makowska

wyk. Grzegorz Fitelberg „Romans bez słów” A-dur op. 11 oraz Karol Szymanowski „Taniec góralski” z baletu „Harnasie”

Monika Dzwonnik i Katarzyna Makowska

wyk. Karol Szymanowski, dwie pieśni z cyklu „Pieśni Księżniczki z baśni”: „Złote trzewiczki” i „Słowik”

Mimesis Quartet w składzie:

Sylwia Barcikowska (skrzypce), Kornelia Czechura (skrzypce),  Nina Kusek (altówka), Wiktoria Banaśkiewicz (wiolonczela)

wyk. Henryk Mikołaj Górecki, II Kwartet smyczkowy cz. III i IV

Studentki specjalności Rytmika pod opieką artystyczną dr hab. Barbary Dutkiewicz i dr Anny Lipiec

wyk. Interpretację ruchowo-przestrzenną cyklu Witolda Lutosławskiego „Mała suita”

Zespół wokalny „Santarello” pod dyrekcją Iwony Bańskiej

wyk. Piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, oprac. Andrzej Borzym, „Wesołe jest życie staruszka” i  „Rodzina” oraz Jerzy Jurandot, Jerzy Harald, oprac. Mariusz Matuszewski, „Jest taki jeden skarb”, Adam Mickiewicz, Andrzej Kurylewicz, oprac. Marcin Wawruk, „Dobranoc”

REGULAMIN UŻYTKOWANIA SAL KONCERTOWYCH

Wystawa pt. Leon Markiewicz. W służbie muzyki - otwarcie wystawy 29 listopada 2023, godz. 17.45 w Patio Akademii

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Informacji, tel. 32 77 92 100, e-mail: informacja@am.katowice.pl