Utwory fortepianowe dla dzieci.

Tadeusz Prejzner
Wydanie: Katowice 2010
Numer: ISMN: 979-0-9013351-1-0
Objętość: 112 str.
Cena: 25.00 zł
Przepraszamy, aktualnie brak towaru w magazynie.

Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, proponuje środowisku nauczycieli fortepianu zbiór utworów dla dzieci autorstwa Tadeusza Prejznera. Utwory prezentowane w zbiorze są różnej trudności. Zostały podzielone na trzy części, od najłatwiejszych, bardzo prostych, dostępnych początkującym uczniom do bardziej zaawansowanych. Wszystkie są przeznaczone dla dzieci szkół muzycznych I stopnia.

Utwory fortepianowe dla dzieci.

Pierwsza część liczy dwadzieścia utworów i zawiera najłatwiejsze miniatury. Część druga składa się z siedemnastu kompozycji, głównie inspirowanych folklorem polskim. Część trzecia gromadzi etiudy różnego stopnia trudności i miniatury bardziej skomplikowane harmonicznie i fakturalnie.

Wydawnictwo gorąco poleca zbiór utworów fortepianowych dla dzieci, gdyż są nową, nieznaną propozycją w muzycznej literaturze dziecięcej a swoją świeżością mogą ciekawie urozmaicić repertuar najmłodszych pianistów.