Muzyka w szkole XXI wieku. Tradycja i współczesność

Redakcja: Leon Markiewicz
Dostępność: 31
Cena: 27.00 zł

Publikacja jest zapisem 35 wystąpień, które miały miejsce podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Katedrę Edukacji Muzycznej w marcu 2003 w Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracownicy naukowi oraz nauczyciele podjęli w swych wystąpieniach problem edukacji muzycznej w obliczu rzeczywistości kształtowanej przez środki masowego przekazu. Zastanawiano się nad miejscem muzyki we współczesnej szkole oraz rolą i zadaniami nauczyciela tego przedmiotu. Podjęto także zagadnienie instrumentarium Orffa konkurującego współcześnie z instrumentami elektronicznymi. W książce znalazły się referaty traktujące o problemie zbiorowego śpiewu (stanowiącego podstawę metody Kodaly`a), przy powszechnie lansowanej karierze piosenkarskiej, jak również dotyczące umuzykalnienia młodzieży w obliczu aktualnych przejawów muzyki rozrywkowej.

Muzyka w szkole XXI wieku. Tradycja i współczesność