Literatura dla dzieci w kalejdoskopie sztuki

Redakcja: Grażyna Darłak, Krystyna Koziołek
Dostępność: 4
Cena: 35.00 zł

U podstaw rozważań autorów tekstów zebranych w książce stoi fascynująca relacja dziecka i sztuki. Relację tę rozpatrywać można z bardzo różnej perspektywy. Celem niniejszej publikacji było spojrzenie na wzajemne relacje pomiędzy literaturą dla dzieci a innymi dziedzinami sztuki. Istotny obszar rozważań stanowi również problematyka komunikacji przez sztukę oraz funkcji i wartości sztuki powoływanej do życia z myślą o dziecku. Książka zawiera 20 artykułów. Stanowią one - jak stwierdza recenzent publikacji dr hab. Ireneusz Gielata - "jednolity wielogłos" , który upomina się o "uwrażliwienie" literackiego kształcenia dzieci na inne dziedziny sztuki: "mowę dźwięków" czy "mowę barw", ale też i na "mowę kształtów" czy "mowę materii". (...) Ta wspólnota ideowa łączy wszystkie zgromadzone teksty i decyduje o ich spójności.

Literatura dla dzieci w kalejdoskopie sztuki