Improwizacja jako osobista wypowiedź twórcza

Redakcja: Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz, Witold Zaborny
Dostępność: 11
Cena: 18.00 zł

Niniejsza publikacja zawiera zbiór referatów wygłoszonych podczas sesji pt. "Improwizacja jako osobista wypowiedź twórcza" towarzyszącej II edycji Konkursu Improwizacji na Instrumentach Klawiszowych. Konkurs odbył się w marcu 2019 roku, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Referaty dotyczyły improwizacji w różnych aspektach- historycznym, artystycznym, warsztatowym i dydaktycznym.

Improwizacja jako osobista wypowiedź twórcza

Sztuka tworzenia tu i teraz posiada nieoceniony potencjał dydaktyczny. Szkoda, że wciąż jeszcze stanowi margines niewystarczająco doceniony przez pedagogów, studentów i uczniów. Chcielibyśmy, by nasza publikacja stała się istotnym impulsem do poszukiwań, przemyśleń i nowych pomysłów twórczych.