Henryk Klaja (1930-1998) życie i twórczość

Numer: ISBN 978-83-968223-0-7
Objętość: 119 str.
Cena: 33.00 zł
Przepraszamy, aktualnie brak towaru w magazynie.

Henryk Klaja (1930–1998) – koncertujący organista, kompozytor, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu organizator życia muzycznego na terenie Raciborza, Rybnika i Wisły…

Nieco zapomniana postać śląskiego środowiska muzycznego zasługuje na to, by utrwalić na kartach historii jej dorobek artystyczny i osiągnięcia w animowaniu kultury muzycznej regionu. Autor niniejszej biografii podjął próbę zebrania i opracowania wszystkich dostępnych źródeł, a także wzbogacił informacje zawarte w archiwaliach o bezpośrednie relacje syna organisty – Grzegorza Klai. W ich efekcie publikacja prezentuje sylwetkę wielowymiarowego artysty, widzianego oczyma ówczesnej prasy polskiej i zagranicznej oraz jego wychowanków. Odtworzone kalendarium koncertowe obrazuje bogactwo podejmowanych przezeń przedsięwzięć artystycznych.