Ogólna informacja dla studentów - Koszty utrzymania, zakwaterowanie, posiłki

Koszty utrzymania

Miesięczny budżet polskiego studenta to ok. 900 zł: w tym zawarte są koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz rozrywek.Orientacyjne kursy obcych walut wynoszą: 1 EUR = ok. 4,30 zł 1 USD = ok. 4,00 złMiesięczny budżet polskiego studenta to ok. 900 zł: w tym zawarte są koszty zakwaterowania i wyżywienia oraz rozrywek.

Orientacyjne kursy obcych walut wynoszą:
1 EUR = ok. 4,30 zł
1 USD = ok. 4,00 zł

Zakwaterowanie

Dom Studenta Akademii Muzycznej mieści się w Katowicach przy ul. Krasińskiego 27, jest oddalony od obiektów Akademii ok. 700 m.
Znajdują się w nim pokoje studenckie o następującym standardzie:

• pokoje dwuosobowe bez łazienki - 400 zł
  • pokoje dwuosobowe z łazienką - 450 zł

Pomieszczenia typu natryski, toalety (dla mieszkających w pokojach bez łazienki) i kuchnie zlokalizowane są na każdym piętrze.

W pokojach jest możliwość korzystania bez dodatkowych opłat z internetu, warunkiem jest podpisanie umowy o korzystanie z usług internetowych.

Aby otrzymać miejsce w Domu Studenta należy pocztą elektroniczną przesłaćdo administracji Domu Studenta wniosek o zakwaterowanie.

Przy zakwaterowaniu student podpisuje z Akademia umowę o zakwaterowanieoraz dopełnia formalności meldunkowych na podstawie paszportu i wizy w przypadkustudentów spoza Unii Europejskiej.  Opłaty należy wpłacać na konto bankowedo 10 dnia każdego miesiąca.

Kontakt z administracją Domu Studenta:
Mariusz Szpiech
Janina Jarema
tel. 32 785-91-48
e-mail: domstudenta@am.katowice.pl

Posiłki

Na terenie uczelni znajduje się restauracja, w której dostępne są niedrogie posiłki (specjalne zniżki dla studentów i pracowników Akademii Muzycznej).