Ogólna informacja dla studentów - Informacje praktyczne

Budynki Akademii Muzycznej

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego mieści się w pięciu budynkach. Zabytkowy, neogotycki gmach w przy ulicy Wojewódzkiej 33 jest połączony przestrzennym atrium z nowoczesnym budynkiem, w którym mieści się sala koncertowa na 480 miejsc, biblioteka z czytelnią, laboratorium dźwięku, sala do zajęć terapeutycznych, pracownia komputerowa, a także restauracja. Atrium połączone jest także z budynkiem przy ul. Zacisze 3, w któym mieszczą się gabinety władz uczelni oraz biura. Akademia Muzyczna dysponuje także budynkami dydaktycznymi przy ul. Zacisze 5 oraz przy ul. Krasińskiego 27.

Otoczenie Akademii Muzycznej

W pobliżu Akademii Muzycznej znajduje się wiele sklepów, restauracji, klubów (ulica Mariacka), centrum handlowe, bankomaty oraz przystanek autobusowy (Katowice Mariacka) i tramwajowy (Katowice Damrota).

Dojazd do Katowic

Katowice mają dogodne połączenie drogowe z Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice-Pyrzowice”.

Informacje o połączeniu autobusowym pomiędzy centrum Katowic a lotniskiem znajdują się na stronach:

Istnieje także możliwośc dojazdu taksówką.

W odległości 80 kilometrów od Katowic znajduje się również Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice.