Bloomsbury Digital Resources - testowy dostęp

Opublikowano: 02.03.2023

Szanowni Czytelnicy,

zapraszamy do korzystania z testowego dostępu do wielokrotnie nagradzanych zasobów cyfrowych w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych oraz sztuki - Bloomsbury Digital Resources.

Otrzymaliśmy możliwość przetestowania pięciu platform:

1.  Bloomsbury Music and Sound - to cyfrowy zasób z dziedziny muzyki i studiów nad dźwiękiem. Platforma składa się z  2 modułów:

• Bloomsbury Popular Music – źródło informacji na temat współczesnej muzyki popularnej, obejmujące okres od połowy XX wieku do dnia dzisiejszego. Przeznaczone dla studentów i naukowców z różnych dziedzin, w tym muzyki, etnomuzykologii, sztuk performatywnych, mediów i komunikacji, kulturoznawstwa, antropologii i socjologii.
  • Sound Studies - zasób, który zapewnia studentom i badaczom szeroki zakres, międzykulturowych i interdyscyplinarnych treści naukowych dotyczących badania dźwięku. Obszary tematyczne tej bazy obejmują sztukę, estetykę, architekturę, muzykę współczesną, historię, filozofię, technologię i kulturoznawstwo oraz literaturę z zakresu teorii, metodologii i praktyki dźwiękowej i słuchowej.

2.  Bloomsbury Video Library - platforma została uruchomiona w grudniu 2022 r. Zapewnia dostęp do bogatej kolekcji wideo z dziedziny sztuki, nauk humanistycznych i społecznych. W jej skład wchodzą kolekcje: Arts and Humanities Collection (Dance, Film and Media, History and Culture, Music, Visual and Applied Arts) oraz Opera Collections (Early and Baroque Opera (pre-1750), Classical Opera (1750-1830), Romantic Opera (1830-1900), Modern Opera (1900-), Glyndebourne Festival Opera). Można tu znaleźć m.in.: niezależne filmy i krótkometrażówki, awangardowe spektakle, wywiady ze znanymi pisarzami, artystami, choreografami, performerami i praktykami, sfilmowane produkcje wiodących europejskich teatrów operowych, w tym Glyndebourne, The Royal Opera, La Fenice, Venice Teatro Real w Madrycie i Liceu w Barcelonie.

3. Bloomsbery Collection - zapewnia dostęp online do książek naukowych z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

4. Bloomsbury Cultural History - zasób cyfrowy obejmujący swym zakresem historię kultury od starożytności po współczesność.

5. Skills for Study - oferuje interaktywne i spersonalizowane rozwiązanie, które pomaga uczniom doskonalić umiejętności akademickie i rozwijać umiejętności wymagane przez pracodawców. Zasoby oparte są na pracy Stelli Cottrell, autorki bestsellera The Study Skills Handbook.

Dostęp do baz będzie możliwy do 28 kwietnia 2023 r. na komputerach znajdujących się w Czytelni.