Treść podstrony

Zdulska Lidia

st. wykł.

Lidia Zdulska ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Klary Langer-Daneckiej. Uczestniczyła w Mistrzowskich Kursach Pianistycznych prowadzonych przez profesorów: W. Mierżanowa, E. Mogilewskiego, R. Smendziankę. Otrzymała stypendium artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi.

Jako pianistka- kameralistka brała udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez skrzypków: prof. Y. Klessa (Hochsschule für Musik, Austria), prof. L. Kaplana (Juiliard School of Music, USA), prof. V. Kužnika (Konserwatorium Muzyczne w Ostrawie) oraz śpiewaczki E. Blachovą (Konserwatorium Muzyczne w Bratysławie), prof. J. Romańską (Polska). Występowała w koncertach organizowanych przez Instytut Polski w ramach obchodów Dni Europy w Bratysławie.

Wraz z Joanną Pilch tworzy duet fortepianowy „Na cztery ręce”, koncertując na wielu estradach w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Belgia). Duet nagrał płytę z utworami W. A. Mozarta, E. Griega, J. Brahmsa, C. Debussy’ego, a także dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Lidia Zdulska współpracuje z Filharmonią Śląską, Opolską, Koszalińską oraz z Instytucją Promocji Upowszechniania Muzyki „Silesia”.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie