Agnieszka Sepioło – muzykoterapeuta, superwizor i muzyk.
Posiada doświadczenie pracy z ośrodkami medycznymi, edukacyjnymi i kulturalnymi w Polsce, takimi, jak między innymi: Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach, Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach czy Centrum Rozwoju Dziecka w Tarnowskich Górach.
Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia pracy z osobami doświadczającymi deficytów słuchowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki szumów usznych i implantów ślimakowych.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, w którym pełni rolę sekretarza.
Uczestniczka konferencji naukowych w Polsce i za granicą, na których miała możliwość przedstawiania prezentacji bądź prowadzenia warsztatów praktycznych z zakresu muzykoterapii.
Prowadząc działalność naukową, artystyczną i dydaktyczną stara się przyczyniać do rozwoju profesjonalizacji muzykoterapii w kraju wierząc, że jej działania, choć w niewielkim stopniu, posłużą rozszerzaniu się świadomości dotyczącej muzykoterapii prowadzonej w oparciu o standardy naukowe.
Ostatnie publikacje:
- Knapik-Szweda, S., Sepioło, A., Konopacka, A. (2024). Trauma, music and music therapy – conference report. Approaches: An Interdisciplinary Journal of Music Therapy, DOI: 10.56883/aijmt.2024.84;
– Konieczna – Nowak, L., Sepioło, A., Dzwonowska, G. (2023). Terapeutyczne wykorzystanie muzyki a poziom lęku nauczycieli w okresie pandemii – badanie pilotażowe. Kultura i Edukacja, Wydawnictwo Adam Marszałek;
- A. Sepioło (2023). Music therapy International snapshot. Imagine magazine, 14(1).
– Sepioło, A. (2023). Muzykoterapia i możliwości technologiczne podczas pandemii COVID-19 – przegląd badań. Polskie Pismo Muzykoterapeutyczne 8/9 (2021-2022).
Od 2020 roku jest Asystentem naukowym Katedry Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.