Treść podstrony

Niedziela Dagmara

adiunkt dr hab.

zdjęcie

Dagmara Niedziela – pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. M. Sikorskiej – Wojtacha. W macierzystej Uczelni ukończyła także studia podyplomowe w klasie kameralistyki prof. M. Szwajger – Kułakowskiej. Studia muzyczne uzupełniała podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: A. Spiri, B. Canino, R. Buchbinder, R. Bakst, A. Orlovetsky, R. Penneys, E. Pobłocka.

Koncertowała     m. in.  w Niemczech, Włoszech, Belgii, Słowacji. Dokonała również nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach, a także dla niemieckiej stacji WDR.

Od samego początku działalności zawodowej, muzyka kameralna pozostaje w głównym kręgu jej zainteresowań. Pojawia się jako pianistka – kameralistka zarówno z instrumentami dętymi drewnianymi i blaszanymi, jak i w zespołach kameralnych z instrumentami smyczkowymi. Współpracuje także z wokalistami operowymi. Od roku 2004 Dagmara Niedziela jest członkiem duetu fortepianowego „Art Piano Duo”, który współtworzy z pianistką Joanną Piszczelok.

Obecnie Dagmara Niedziela jest pracownikiem Wydziału Wokalno - Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W roku 2011 uzyskała stopień Doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka, specjalności - gra na fortepianie.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie