fot. Zbigniew Raubo
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka. Jest laureatką konkursów muzycznych w Poznaniu, Aix-en-Provence, Val Tidone oraz byłą stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Ministra Kultury. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzycznej pod kierunkiem wybitnych pedagogów, takich jak: Zygmunt Jochemczyk, Stefan Kamasa, Paul de Clerck, Kurt Levin, Grigori Zhislin.
W latach 1998-2004 była członkinią AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, z którą występowała w kraju i zagranicą. W Symphony Orchestra of India prowadziła sekcję altówek. Wielokrotnie koncertowała z Orkiestrą Muzyki Nowej i Kwartetem Śląskim. Z Lasoń Ensemble występowała podczas festiwali w Kijowie, Lwowie, Pekinie, Ankarze, Istambule, Warszawie i Słupsku, z zespołem tym nagrała album zawierający kwintety fortepianowe Bacewicz, Zarębskiego i Lasonia (CD Accord, 2012), a także płyty z muzyką współczesną (Paweł Hendrich, Justyna Kowalska-Lasoń, Stanisław Bromboszcz) i filmową (Klisze pamięci, Lekcja Agaty, Mój biegun). Z Plawner Quintett utrwaliła kwartety smyczkowe Stanisława Moniuszki i Kwintet fortepianowy Juliusza Zarębskiego (CPO, 2019). Z Magdaleną Kling-Fender i Robertem Fenderem zarejestrowała Wariacje Goldbergowskie w transkrypcji na trio smyczkowe. Płyta znalazła się w Top Albums - Global Music Awards Winners w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. W 2021 roku nagrał płytę Consequences w składzie: Magdalena Kling-Fender, Adam Mokrus, Elżbieta Mrożek-Loska i Robert Fender, Barłomiej Duś. Na płycie znalazły się 3 kwintety: Adolfa Buscha, Guillermo Lago, Pieta Swertsa. Z pianistą Zbigniewem Raubo utrwaliła sonaty Francka i Brahmsa (DUX, 2015).
Występowała m.in. na XVI Festiwalu Chopin i jego Europa na koncercie kameralnym wraz z pianistą Kevinem Kennerem oraz zespołem w składzie: Martyna Pastuszka (skrzypce) Krzysztof Karpeta (wiolonczela) Jan Prievoznik (kontrabas), na VI i VII Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna w Dusznikach, wraz z Anną Rutkowską-Schock, Robertem Kowalskim, Volodią Mykytką, Tomaszem Darochem, Pawłem Jabłczyńskim, Marią Gabryś-Heyke, Katarzyną Olszewską, Krzysztofem Karpetą, wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym MELOS, Festiwalu Muzyki, a także wraz z Zbigniewem Raubo, Magdaleną Kling-Fender, Adamem Mokrusem, Robertem Fenderem na Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, inauguracji Konkursu Pianistycznego w Szafarni, 58 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
Prowadzi działalność pedagogiczną w ramach międzynarodowych warsztatów i kursów muzycznych (Rycerka Górna, Bałoszyce, Nowy Sącz, Puławy). Elżbieta Mrożek-Loska pracuje od 2002 roku na macierzystej Uczelni, a od 2020 roku na stanowisku profesora Uczelni.