Treść podstrony

Mokrus Adam

adt dr hab.

Urodzony 19 marca 1978 r. w Rudzie Śląskiej. W latach 1997-2002 studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Pawła Puczka i adt Beaty Warykiewicz Siwy, a także w klasie kameralistyki m.in. u prof. Urszuli Bożek-Musialskiej oraz asyst. Marka Mosia; studia ukończył z wynikiem celującym.

W latach 2002-04 kontynuował naukę na studiach podyplomowych w macierzystej uczelni pod kierunkiem adt. Piotra Pławnera i prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej.

Swoje umiejętności wiolinistyczne doskonalił również na kursach mistrzowskiej interpretacji m.in. pod kierunkiem prof.: Konstantego Andrzeja Kulki, Stefana Kamasy i Romana Jabłońskiego podczas festiwalu Musica Festa Gedaniae w Gdańsku, gdzie uzyskał dyplom oraz nagrodę dla najlepszego uczestnika.

Występował jako solista z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach, orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, a także Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Jako solista jak i kameralista uczestniczył w wielu koncertach i festiwalach.

Do swoich najważniejszych doświadczeń artystycznych zalicza wspólny koncert u boku Konstantego Andrzeja Kulki (Częstochowa, 2005 r.).

Od marca 2003 roku pracuje jako koncertmistrz orkiestry symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej, z którą występował w kraju i za granicą (Niemcy, Korea Południowa).

Obok działalności artystycznej zajmuje się także działalnością pedagogiczną, pracując jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Katowicach.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie