Treść podstrony

Lisak Magdalena

prof. dr hab.

W 1994 ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu profesora Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Odbyła studia podyplomowe w Musikhochschule w Zurychu u Homero Francescha (1994-1996) oraz w Akademie der Stadt Basel (1996-1998) u Krystiana Zimermana. Doskonaliła się również na kursach mistrzowskich u Wiktora Mierżanowa, Leona Fleishera oraz w dziedzinie kameralistyki u członków kwartetu Amadeus. 

Nagrody:

▪                1988; 1990;1995 nagrody na Konkursie na Stypendia artystyczne im. F. Chopina Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie

▪                1992 - II nagroda na III Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi

▪                1995 - VI nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Nagroda Konkursu chopinowskiego otworzyła jej drzwi do prestiżowych sal koncertowych, jak Hitomi Memorial Hall w Tokio, Stadt–Casino w Bazylei, Rudolfinum w Pradze czy Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uczestniczyła w festiwalach chopinowskich: w Dusznikach-Zdroju, Nohant - La Châtre, Mariańskich Łaźniach oraz Miami na Florydzie. Jej interpretacje zostały utrwalone dla Deutsche Rundfunk, Radio Suisse Romande, Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz firmy płytowej DUX (w serii Kronika Konkursu chopinowskiego). Występuje regularnie z recitalami, wykonuje koncerty z orkiestrami i zespołami kameralnymi w Polsce i większości krajów europejskich, a także USA, Kanadzie, Japonii i na Tajwanie. Fascynuje ją różnorodność zjawisk muzycznych XX wieku. W 2000 roku wykonała dla Györga Ligeti’ego Etiudy, których interpretacja spotkała się z wysoką oceną kompozytora. Dokonała prawykonań utworów Ryszarda Gabrysia i Bogusława Schaeffera w ramach X Śląskich Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Międzynarodowego Festiwalu XVI Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich oraz XI Festiwalu Laboratorium w Warszawie.

Realizuje projekty artystyczne pod egidą Śląskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest założycielką i prezesem.

Pracę pedagogiczną podjęła w 1998 roku w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Od roku 2003 roku jest asystentką w klasie profesora Andrzeja. Jasińskiego w macierzystej uczelni. 


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie