Treść podstrony

Lis Daniel

adt dr hab.

Daniel Lis jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studia z wynikiem celującym ukończył w 2000 roku w klasie prof. Joachima Pichury. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki w latach 1997/98 i 1999/2000. Występował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Bułgarii oraz na Węgrzech i Słowacji.Dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji. 

Ważniejsze osiągnięcia

▪                I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym „Alkagran” im. A.Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach w kategorii do 25 lat (2000)

▪                I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Furstenfeld (Austria) w kategorii zespołów kameralnych (2000)

▪                I miejsce w VIII Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii zespołów kameralnych (1998)

▪                I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Reinach (Szwajcaria) w kategorii muzyków zawodowych (1997)

▪                I miejsce w VI Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii muzyków zawodowych (1996)

▪                I miejsce w IV Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii klas IV-VI szkół średnich (1994)

▪                I miejsce w V Sanockich Spotkaniach Akordeonowych w kategorii klas IV-VI szkół średnich (1992)

▪                II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Assenovgrad (Bułgaria) w kategorii muzyków zawodowych (1998)

▪                II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Assenovgrad (Bułgaria) w kategorii zespołów kameralnych (1998)

▪                II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Sanoku w kategorii do lat 17 (1993)

▪                II miejsce w VII Sanockich Spotkaniach Akordeonowych w kategorii klas IV-VI szkół średnich (1994)

▪                III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Coupe Mondiale” w Nijmegen (Holandia) w kategorii muzyków zawodowych (1998)

▪                IV miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Alkagran” im. A.Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (2002)

▪                V miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Coupe Mondiale” w Trossingen (Niemcy) w kategorii muzyków zawodowych (1999)

▪                VI miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Coupe Mondiale” w Castelo Branco (Portugalia) w kategorii muzyków zawodowych (2005)

kontakt:

e-mail: lisdaniel@wp.pl


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie