Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka. W 1985 roku otrzymał I nagrodę na „Konkursie Altowiolistów im. J. Rakowskiego” w Poznaniu. Był prowadzącym-solistą grupy altówek Polskiej Filharmonii Kameralnej, Icelandic Symphony Orchestra, Islenska Operan oraz Icelandic Chamber Orchestra w Reykjaviku. Od 1984 roku jest muzykiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w której od wielu lat jest prowadzącym-solistą grupy altówek. Wraz z NOSPR-em wykonywał wielokrotnie partie solowe między innymi w symfonii Harold w Italii H. Berlioza i Don Quichotte R. Straussa. Wystąpił jako solista w nagraniu Koncertu na altówkę G.P. Telemanna, Symfonii Koncertującej W.A. Mozarta wspólnie ze skrzypaczką Teresą Głąbówną. Również z NOSPR-em nagrał dla amerykańskiej wytwórni płytowej OPUS ONE światowe prawykonanie Koncertu na altówkę i orkiestrę Donalda Robba.
Koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa dla radia i telewizji oraz amerykańskich wytwórni fonograficznych, dla których nagrał wiele światowych prawykonań, między innymi ze słynną amerykańską altowiolistką Doris Lederer. W USA występował z recitalami wspólnie z wybitnymi muzykami amerykańskimi. Był pierwszym muzykiem polskich orkiestr, który od lat ‘90 pracował jako coach międzynarodowych orkiestr młodzieżowych w Europie i USA, w których wraz z koncertmistrzami i solistami najlepszych zespołów europejskich i amerykańskich pomagał studentom uniwersytetów muzycznych opanować tajniki gry w orkiestrze symfonicznej i kameralnej. W letniej akademii muzycznej Los Angeles – „Idyllwild Art Summer Program Festival”, jednej z najbardziej prestiżowych w USA, objął klasę altówki po tak słynnych altowiolistach, jak David Dalton, Donald McInnes i Atar Arad. Od 1990 roku jest również wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej, w której pracuje na stanowisku Profesora.
Oprócz działalności pedagogicznej i koncertowej artysta jest również lutnikiem, na którego instrumentach grają wybitni muzycy czołowych orkiestr oraz zespołów kameralnych w kraju i na świecie m.in. w Brazylii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Rosji, Austrii, Norwegii.