Treść podstrony

Kałwak Tomasz

asyst.

zdjęcie

Tomasz Kałwak – kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego  w Katowicach. Obecnie wykładowca w tejże Uczelni. W latach 1999-2000 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.


Obecny na estradzie, scenie, w studiach muzycznych i filmowych. Aktualnie muzyk w zespołach  Doroty Miśkiewicz, Krzysztofa Cugowskiego, Natalii Niemen i Beaty Bednarz.  Współpracuje m. in. z Kubą Badachem, Beatą Przybytek, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Matrą Król, Moniką Brodką, Ewą Urygą, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Herdzinem, orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia.


Komponuje muzykę teatralną i filmową w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku dziesięć premier teatralnych. W 2003 roku otrzymał nagrodę"Złota maska"za muzykę do spektaklu "Aztec Hotel".


Wydał autorską płytę pt. „W hołdzie ekspresjonistom”. Brał udział w nagraniu ponad 100 płyt fonograficznych, wielokrotnie jako producent. Płyty te niejednokrotnie zyskiwały uznanie krytyki i publiczności w postaci statusu “Złotej płyty” (“Caminho” Doroty Miśkiewicz), nagrody “Mateusz Trójki” (“I’m Gonna Rock You” Beaty Przybytek), II Miejsca w plebiscycie Polskiego Radia na “Folkowy Fonogram Roku” (“Hurdu,_hurdu” Adama Olesia) i wielu nominacji do “Fryderyka” we wszystkich kategoriach: klasyka, jazz i muzyka rozrywkowa (m.in. “NAP” Marka Napiórkowskiego, “The First Look” Marty Król, “Piano.pl” Doroty Miśkiewicz, “Lutosławski Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” Doroty Miśkiewicz i Kwadrofonik).


Zagrał ponad 1600 koncertów z kilkudziesięcioma artystami reprezentującymi wiele, bardzo odległych od siebie gatunków muzycznych i stylistyk, co uczyniło go muzykiem o dużej elastyczności i doświadczeniu, którym z chęcią dzieli się prowadząc przeróżne warsztaty muzyczne, prezentacje i szkolenia.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie