Treść podstrony

Duźniak Michał

asyst. dr

zdjęcie

Organista urodzony w Wodzisławiu Śląskim. Naukę gry na organach odbywał w PSM II stopnia im. K i A. Szafranków w Rybniku w klasie organów mgr Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. Studia ukończył w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów prof. dr. hab. Juliana Gembalskiego i dr. hab. Witolda Zabornego.

Swoje umiejętności doskonalił podczas wielokrotnych kursów mistrzowskich m.in. u prof. Wolfganga Seifena (Niemcy), prof. Bruno Oberhammera (Austria), prof. Marka Toporowskiego (Polska), prof. Jean Luc Perrot (Francja), prof. Jaroslava Tůmy (Czechy).

Stopień doktora sztuki otrzymał w 2017 r. Jest asystentem w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie również stale współpracuje z Muzeum Organów Śląskich. Naucza w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej – Szkole Muzycznej II stopnia w Bielsku-Białej oraz w tamtejszym Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej.

Oprócz działalności artystycznej i pedagogicznej prowadzi badania nad górnośląskim instrumentarium organowym i działalnością organmistrzów, opracowując zbiory archiwalne. Jest autorem kilku publikacji naukowych m.in. w wydawnictwach Folia organologica, Organy na Śląsku jak również artykułów z zakresu wykonawstwa literatury organowej.

W swoim dorobku posiada płyty CD: De profundis psalmorum (2016), Ex operibus romanticorum (2018). Dokonał też nagrania na zabytkowych organach firmy Martin Binder und Sohn z 1912 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach (2020).

www.duzniakmichal.pl


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie