Treść podstrony

Chołołowicz Piotr

dr hab., prof. AM

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w klasie akordeonu prof. J.Pichury. W latach 1998-2002 kontynuował naukę na studiach podyplomowych w Konserwatorium Wiedeńskim w klasie prof. G. Winklbauer-Zourek.

Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych: 1997 Szwajcaria/ Reinach –III miejsce, 1998 Bułgaria/ Assenovgrad – II miejsce w kateg. zespołów kameralnych, IV miejsce w kategorii solistów, 1998 Przemyśl – I miejsce w kateg. zespołów kameralnych, 2000 Austria/Fürstenfeld – I miejsce w kateg, zespołów kameralnych . Jako solista oraz członek Śląskiego Kwintetu Akordeonowego i trio Ars Harmonica koncertował w Austrii, Bułgarii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, na Litwie, Łotwie i Węgrzech. Koncertował z Toruńską Orkiestrą Kameralną, Płocką i Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną oraz Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonał nagrań dla potrzeb Polskiego Radia i Telewizji.
Od roku 2003 pracuje na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach.

Wydawnictwa:

Współredagowanie i artykuły autorskie do kwartalnika „Akordeomania” wydawanego przez Katedrę Akordeonu A.M. w Katowicach
Dyskografia:

„Kyrillikata” – J.Grekow, P.Chołołowicz / Wiedeń 1996
„Ars Harmonica Live” / Wiedeń 2002
“Color of Silk”/ Wiedeń 2003
Button Hackers – “To mój anioł” / Polskie Radio 2005


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie