Treść podstrony

Brożek Antoni

st. wykł.dr

Urodził się 17 października 1949 roku w Katowicach. Dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach uzyskał w 1972 roku w klasie fortepianu prof. Władysławy Markiewiczówny. Następnie studiował w Royal Nothern College of Music w Manchester u prof. Ryszarda Baksta. W latach 1980 – 1981 był na rocznym stażu w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie w klasie prof. Zinaidy A. Ignatiewej.

Antoni Brożek wyjeżdżał na konkursy krajowe i zagraniczne, a studenci grający z nim zdobywali czołowe nagrody. Od 1978 roku zapraszany był ponad stukrotnie na Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia), w charakterze kameralisty – wykładowcy. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista i kameralista w Polsce i w wielu krajach Europy. Dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji w Polsce, Anglii (BBC) i Holandii. Antoni Brożek zarejestrował i wydał kilka płyt CD z muzyką fortepianową, kameralną i wokalną.

Antoni Brożek jest wykładowcą, doktorem w Akademii Muzycznej w Katowicach i muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej w Katowicach.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie