Treść podstrony

Bilińska-Słomkowska Aleksandra

st. wykł.dr

Jest absolwentką Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki katowickiej Akademii Muzycznej. Od 1998 roku jest wykładowcą tej uczelni i prowadzi zajęcia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu - Specjalność Rytmika (specjalistyczna literatura muzyczna z ćwiczeniami, improwizacja fortepianowa), na Kierunku Teoria Muzyki (historia i literatura muzyki elektroakustycznej), na Kierunku Edukacja Artystyczna (analiza dzieła muzycznego).

Jest organizatorem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt „Literatura muzyczna XX wieku we współczesnej szkole”, Katowice 2004 oraz jej drugiej edycji zaplanowanej na kwiecień 2005 roku, a także współorganizatorem I i II Ogólnopolskich Spotkań Rytmiki, Katowice 1998, 1999 oraz I i II Ogólnopolskich Warsztatów Rytmiki, Katowice 2000 i 2001 gdzie prowadziła kursy solfeżu z harmonią.

Jednocześnie działa twórczo zdobywając nagrody za kompozycje muzyczne wykonane m.in. na II Europejskim Konkursie Rytmiki w Trossingen, XXVI Tyskich Spotkaniach Teatralnych oraz Festiwalu Apart w Katowicach. W 2003 roku zrealizowała dla Polskiego Teatru Tańca Baletu Poznańskiego w Poznaniu, pełnometrażowy spektakl pt. P® uder-ja, z własną muzyką i scenariuszem przygotowanym we współpracy z tancerzem i choreografem Andrzejem Morawcem.

Jako pedagog obecnie związana jest także z Akademią Muzyczną w Warszawie oraz Niepubliczną Szkołą Wokalną im. J.Wasowskiego w Warszawie. Jako organizator od 1996 roku związana jest z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

W sferze jej zainteresowań pozostają techniki kompozytorskie muzyki XX wieku, muzyka elektroakustyczna.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie