Treść podstrony

Bilińska Beata

dr hab., prof AM

Studia muzyczne ukończyła z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego w roku 1996. Ponadto swoje umiejętności doskonaliła w Hochschule der Künste w klasie prof. Hansa Hellwiga. Brała też udział w licznych kursach mistrzowskich pracując z wybitnymi artystami: Lee Kum-Sing, John Perry, Livia Rev, Krystian Zimerman.

Nagrody:

1993 - II nagroda naMiędzynarodowym Konkursie „A. Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy;
1995 - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego
/ kwalifikacje do polskiej ekipy na XIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski/;
2002 - I nagroda na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Monzy/ we Włoszech.
 Jest koncertująca pianistką. Występowała w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą.. Występowała z recitalami i koncertami w większości sal filharmonicznych w Polsce. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Ostatnio nagrała dwie płyty CD dla firmy DUX: Utwory fortepianowe Sergiusza Rachmaninowa, Utwory na skrzypce i fortepian Krzysztofa Pendereckiego (ze skrzypaczką Patrycją Piekutowską), oraz dla Polskiego Radia płytę CD z dwoma Koncertami fortepianowymi Ludwika van Beethovena (B-dur op. 19 i Es-dur op. 73) z Orkiestrą Polskiego Radia.

Od 1996 roku pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach w Katedrze Fortepianu pozostając pod opieką dydaktyczną prof. Andrzeja Jasińskiego.


Powrót

Wydarzenia

Zobacz wszystkie