Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego
Miejsce - szczegóły poniżej
piątek
30 września 2022

Gorąco zachęcamy do udziału w II edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego!

Konkurs organizowany jest przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Radia, Miasta Katowice, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. W komitecie honorowym Konkursu zasiada m.in. Sir Simon Rattle oraz prof. Andrzej Jasiński, a w jury znajdą się najważniejsze osobistości świata muzycznego.

 

Druga edycja Konkursu odbędzie się na przestrzeni dwóch lat. W kategorii Kompozycja Konkurs zostanie rozstrzygnięty już w październiku 2022 roku, w 140 rocznicę urodzin Patrona. Wcześniejsze wyłonienie zwycięskich kompozycji pozwoli na włączenie ich do repertuaru przesłuchań w kategoriach wykonawczych (fortepian, skrzypce, śpiew, kwartet smyczkowy), które odbędą się we wrześniu 2023 roku.

 

Więcej informacji:

www.szymanowski-competition.com

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Deklaracja dostępności