Dni otwarte Katedry Organów i Muzyki Kościelnej
Miejsce - szczegóły poniżej
piątek
17 kwietnia 2020

Szanowni Kandydaci na studia w roku akademickim 2020-2021

na kierunku: Instrumentalistyka
w specjalnościach:
Gra na instrumencie – ORGANY
Organy – MUZYKA KOŚCIELNA

 

Wyjątkowa sytuacja, związana z epidemią koronawirusa uniemożliwia zorganizowanie w tym roku DNIA OTWARTEGO, na który zapraszaliśmy co roku kandydatów na studia. Spotkanie to pozwalało kandydatom na przedstawienie swoich umiejętności i zapoznanie się z wymaganiami, jakie muszą spełnić, by studiować w Akademii Muzycznej w Katowicach. Było także okazją do uzyskania pełnej informacji o studiach, ich strukturze, poznania nauczających w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej pedagogów oraz zapoznania się z instrumentarium, na jakim odbywać się będą egzaminy wstępne.

 

Nie chcąc pozbawiać kandydatów możliwości poznania wymogów egzaminacyjnych (których szczegóły są także udostępnione na stronach Akademii), proponujemy nawiązanie kontaktu z pedagogami poprzez e-maila. Zapraszamy do korespondencji mailowej, w której mogą znaleźć się pytania dotyczące studiowania w obu specjalnościach naszej katedry, zwłaszcza zakresu umiejętności niezbędnych do podjęcia studiów. Nie mogąc zaprezentować praktycznych umiejętności, kandydat może dołączyć nagranie wideo lub audio (najlepiej w formacie mp4 lub mp3), które pozwoli wstępnie ocenić jego możliwości, stopień zaawansowania technicznego, zainteresowania repertuarowe itp.


Pracownicy Katedry będą mogli zapoznać się z prezentacją i zasugerować kierunek dalszej pracy nad utworem. Mogą też odpowiedzieć na pytania dotyczące charakteru zagadnień, z którymi kandydat zetknie się na egzaminie wstępnym.


Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej, przeczytania artykułów dotyczących specyfiki prowadzonych w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej specjalności, historii Katedry i opisu jednostek działających w jej ramach jak i naszego instrumentarium.


Mamy nadzieje, że studiowanie w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej w Katowicach będzie dobrym życiowym wyborem i pozwoli na rozwinięcie zainteresowań i zdolności związanych z muzyką organową i muzyką kościelną.


 

  • Prof. dr hab. Julian Gembalski – Kierownik Katedry, Organy główne, improwizacja,
  • Prof. dr hab. Władysław Szymański – Organy, solfeż, muzyka liturgiczna, chorał gregoriański,
  • Adiunkt dr hab. Marek Urbańczyk – Organoznawstwo, czytanie partytur, harmonia, solfeż,
  • Adiunkt dr hab. Krzysztof Lukas – Organy główne, kameralistyka, akompaniament i czytanie a vista, muzyka liturgiczna Kościoła Ewangelickiego,
  • Asystent dr Stanisław Pielczyk – Improwizacja, praca w muzeum, opracowanie zbiorów Archiwum Organologicznego, dokumentacja,
  • Asystent dr Michał Duźniak – Organy główne, organy w specjalności Muzyka Kościelna,
  • Asystent mgr Daniel Strządała – Dydaktyka w klasie prof. dr. hab. Juliana Gembalskiego,

 

 

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej