Nadzwyczajny Recital Fortepianowy - Ewa Pobłocka
Sala Koncertowa, ul. Zacisze 3
sobota
08 lipca 2017 | godz.19.00

Zapraszamy na

NADZWYCZAJNY RECITAL FORTEPIANOWY

Ewa Pobłocka

 

 

 

w programie:

Jan Sebastian Bach:

Preludium i Fuga C dur z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa C dur

Preludium i Fuga c moll z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa D dur

Preludium i Fuga d moll z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa E dur

Preludium i Fuga e moll z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa F dur

Preludium i Fuga f moll z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa G dur

Preludium i Fuga g moll z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa A dur

Inwencja trzygłosowa a moll

Preludium i Fuga H dur z I tomu DWK

Inwencja trzygłosowa h moll

Preludium i Fuga h moll z I tomu DWK

 

EWA POBŁOCKA - należy do najwybitniejszych pianistów swego pokolenia. Występowała niemal we wszystkich krajach Europy, a także obu Amerykach, Singapurze, Korei, Japonii i Australii, koncertując z najsłynniejszymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach. Wielokrotnie odbywała tourneé po krajach europejskich jako solistka Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Kazimierza Korda i Antoniego Wita. Jest pianistką wszechstronną o rozległym repertuarze. Wykonuje zarówno recitale, koncerty z orkiestrą jak i muzykę kameralną, chętnie współpracując ze śpiewakami. Dokonała szeregu prawykonań i premierowych nagrań utworów polskich kompozytorów współczesnych m.in. Koncertu fortepianowego Andrzeja Panufnika (polskie prawykonanie, pierwsza rejestracja z Londyn Symphony Orchestra pod dyrekcją kompozytora), Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego (pierwsze polskie nagranie z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją kompozytora), Koncertu fortepianowego Pawła Szamańskiego dedykowanego pianistce a powstałego na zamówienie Radia francuskiego (prawykonanie w Paryżu na festiwalu Presences) oraz Koncertu fortepianowego Pawła Mykietyna (1997) również jej dedykowanego.

Ewa Pobłocka współpracuje z wieloma radiofoniami europejskimi, nagrała ponad 40 płyt m.in. dla Deutsche Grammophon, Conifer Records, Victor JVC, CD Accord, z których wiele uzyskało nagrody i entuzjastyczne oceny krytyków. Ostatnie jej realizacje płytowe to komplet utworów fortepianowych Edwarda Griega oraz utwory solowe Johannesa Brahmsa. Najbliższe plany nagraniowe obejmują utwory R.Schumanna i komplet pieśni Fryderyka Chopina oraz recital chopinowski na historycznym fortepianie Pleyel z 1848 roku.

Ewa Pobłocka jest cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, współpracuje jako profesor gościnny z Uniwersytetem Muzycznym w Nagoya (Japonia) i Calgary (Kanada). Zapraszana jest do jury wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jest laureatką dorocznej nagrody Ministra Kultury. W 2004 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 roku Prezydent RP nadał jej tytuł profesora.

 

 

VIII Międzynarodowy Kurs Pianistyczny - szczegóły

 

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Informacji; tel.: 32 77 92 100; informacja@am.katowice.pl
wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej