Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore
Miejsce - szczegóły poniżej
piątek
02 sierpnia 2019

2 sierpnia w kościele św. Stanisława w Suszcu rozpoczął się XIII. Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore.      

W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in.: szósta konferencja naukowa nt. Harmonia duszy i ciała w koncepcji św. Hildegardy z Bingen (1098-1179) oraz koncert z okazji 100 rocznicy I Powstania Śląskiego w pałacu w Boryni.


Jednak szczególnym tematem Festiwalu jest Msza święta. Drugi segment formuły rozesłania, wyjęty z liturgii gregoriańskiej „Missa est!”... stanowi jego podtytuł. Celem jest ukazanie różnych aspektów wielkiego daru, jakim jest Eucharystia: od chorału gregoriańskiego, poprzez klasyczną polifonię szkoły rzymskiej, tradycję anglikańską, a także tradycję protestancką i katolicką w muzyce organowej, motywy Maryjne, bogactwo pieśni kościelnych, twórczość mszalna konkretnych kompozytorów: Stanisława Moniuszki i Franciszka Liliusa na celebracji liturgii Mszy świętej skończywszy. W tych wydarzeniach wezmą udział wspaniałe zespoły wokalne z Poznania, Wrocławia, Zakopanego, Krakowa, Pawłowic i Żor, a także z Wakefield (Wielka Brytania) i Sztokholmu (Szwecja).

 

W ramach festiwalu odbywa się także IV Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski. Zachęcamy studentów Akademii  do udziału w konkursie. Wyniki zostaną zaprezentowane na ostatnim koncercie, 25 października br.


Szczegółowy program Festiwalu

Regulamin Konkursu Kompozytorskiego

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej