Warsztaty etnicznej muzyki perskiej
Sala Kameralna III – 115, ul. Wojewódzka 33
pon.
24 kwietnia 2017 | godz.10.00

 

Katedra Pedagogiki Muzyki
zaprasza na
WARSZTATY 
ETNICZNEJ MUZYKI  PERSKIEJ
prowadzący: 
Mohammad Rasouli  
Mohammad Rasouli jest góralem z północnego Iranu (okolice Gorganu). Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej zarb; instrument perkusyjny). Wiele koncertował w Iranie, uczył też tam gry na neju w szkołach muzycznych w Teheranie i Gorganie. W Polsce mieszka od 2004 roku. Występował tu wspólnie m.in. z Filharmonią Łódzką, Kaliską, Gorzowską, Filharmonią Sinfonia Baltica, a także Filharmonią Wileńską. Koncertował z uznanymi artystami takimi jak Alireza Javaheri, Bahman Rajabi, Bahram Sarang, Hooshang Farahani czy Maria Pomianowska. Stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków. 
Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak SHOLIZ (bakhtiyari music) CHOPIN NA 5 KONTYNENTACH, SIEDEM PIEŚNI MARII - kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orcherstra wraz z Kayah. Regularnie koncertuje, z zaproszonymi muzykami i prowadzi warsztaty perskiej muzyki, koncentrując się na piosenkach poezji sufickiej.
organizacja – st. wykł. dr hab. Piotr Kopiński

 

Katedra Pedagogiki Muzyki
zaprasza na

 


WARSZTATY ETNICZNEJ MUZYKI  PERSKIEJ

 
prowadzący: Mohammad Rasouli  

 

Mohammad Rasouli jest góralem z północnego Iranu (okolice Gorganu). Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neju (flet), torze (lutnia długoszyjkowa) i tombaku (inaczej zarb; instrument perkusyjny). Wiele koncertował w Iranie, uczył też tam gry na neju w szkołach muzycznych w Teheranie

i Gorganie. W Polsce mieszka od 2004 roku. Występował tu wspólnie m.in. z Filharmonią Łódzką, Kaliską, Gorzowską, Filharmonią Sinfonia Baltica, a także Filharmonią Wileńską. Koncertował z uznanymi artystami takimi jak Alireza Javaheri, Bahman Rajabi, Bahram Sarang, Hooshang Farahani czy Maria Pomianowska. Stworzył grupę PersoPolish, do której zaprosił polskich i irańskich muzyków. Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak SHOLIZ (bakhtiyari music) CHOPIN NA 5 KONTYNENTACH, SIEDEM PIEŚNI MARII - kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orcherstra wraz z Kayah. Regularnie koncertuje, z zaproszonymi muzykami i prowadzi warsztaty perskiej muzyki, koncentrując się na piosenkach poezji sufickiej.

 

organizacja – st. wykł. dr hab. Piotr Kopiński

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej