Aktualności

18-09-2019

Zwiedzanie Biblioteki


 

 

23 młodych adeptów sztuki muzycznej wraz z nauczycielem Dorotą Bywalec z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach 18 września 2019 r. zwiedzało Bibliotekę Główną.
Goście w Archiwum Śląskiej Kultury Muzycznej mieli okazję zapoznać się z najcenniejszymi zbiorami książnicy. Została przedstawiona historia notacji muzycznej, pokazano rolkę do pianoli oraz rozmawiano o absolwentach uczelni – m.in. Henryku Mikołaju Góreckim oraz Wojciechu Kilarze. Zwrócono uwagę na historię szkoły, która w tym roku świętuje swoje 90-lecie.
Zwiedzono także magazyn biblioteczny, w którym największym zainteresowaniem cieszyły się regały jezdne.

23 młodych adeptów sztuki muzycznej wraz z nauczycielem Dorotą Bywalec z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach 18 września 2019 r. zwiedzało Bibliotekę Główną.Goście w Archiwum Śląskiej Kultury Muzycznej mieli okazję zapoznać się z najcenniejszymi zbiorami książnicy. Została przedstawiona historia notacji muzycznej, pokazano rolkę do pianoli oraz rozmawiano o absolwentach uczelni – m.in. Henryku Mikołaju Góreckim oraz Wojciechu Kilarze. Zwrócono uwagę na historię szkoły, która w tym roku świętuje swoje 90-lecie.Zwiedzono także magazyn biblioteczny, w którym największym zainteresowaniem cieszyły się regały jezdne.

 


Biuletyn Informacji Publicznej